Trening w domu- o czym trzeba pamiętać

Osoby zainteresowane zapewnieniem sobie najlepszych warunków do treningu często decydują się na stworzenie w swoim domu prywatnej siłowni. To bardzo korzystne rozwiązanie, ale należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze bardzo ważny jest wybór właściwych ćwiczeń. W przypadku osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy w tym zakresie, najlepszym wyjściem jest konsultacja z osobistym trenerem, który pomoże wybrać ćwiczenia umożliwiające osiągniecie najlepszych rezultatów. Koszt jednorazowego spotkania to zazwyczaj nie więcej niż 200 złotych, a zatem nie jest to duży wydatek.

silka-dom

Jednocześnie należy mieć na uwadze to, że najważniejsza jest systematyczność. Możliwość trenowania w dowolnym momencie sprzyja niekiedy przekładaniu ćwiczeń na później. Trenerzy zalecają wykonywanie ćwiczeń trzy lub cztery razy w tygodniu, zawsze w tych samych dniach, a najlepiej o także tej samej porze. Szczególnie polecany jest trening poranny, ponieważ pod koniec dnia bywa się już bardzo zmęczonym. Trenowanie porankiem zwiększa zatem szanse na osiągniecie dobrych efektów.

Trzecia istotna kwestia to odpowiednia dieta. Należy o nią dbać tak samo jak wtedy, kiedy trenuje się na zwykłej siłowni. Warto zatem przestrzegać zasada prawidłowego odżywiania, a w razie potrzeby korzystać z odpowiednich odżywek i suplementów diety. Polecane są na przykład kreatyna, aminokwasy całodzienne oraz odżywki białkowo-proteinowe. Oczywiście, zawsze należy wybierać wyłącznie bezpieczne preparaty, mając na uwadze przede wszystkim własne zdrowie.

2896534946_d83dac7350_b