Najlepsze ćwiczenia – TOP 6

Osoby, które zdecydowały się na regularne treningi na siłowni zdają sobie sprawę z tego, że liczba możliwych do wykonywania ćwiczeń jest bardzo duża. Wybierając je należy zwrócić uwagę przede wszystkim na cele, jakie pragnie się zrealizować. Warto przedstawić sześć ćwiczeń, dzięki którym można osiągnąć dobre rezultaty.

Do najskuteczniejszych ćwiczeń zalicza się wyciskanie sztangi na leżąco. To najlepszy sposób na zwiększenie masy i wyrzeźbienie mięśni klatki piersiowej. W tym miejscu należy zaznaczyć, że dostępne są ławki do wyciskania płasko oraz skośnie. Znaczna część trenerów zaleca połączenie obu tych metod.

Warto zdecydować się także na wyciskanie sztangi na siedząco, przed i za głową. W ten sposób można bowiem popracować nad przednimi i bocznymi aktonami mięśni naramiennych oraz mięśniami trójgłowymi ramion.

Trzecie z polecanych ćwiczeń to skłony w leżeniu z głową w dół, które wykonuje się na ławce skośnej. Pozwalają one na wzmocnienie mięśni prostych oraz skośnych brzucha.

Czwartą ze szczególnie zalecanych propozycji są przysiady ze sztangą na barkach, które warto wykorzystać podczas kształtowania mięśni ud. W tym przypadku zaangażowane zostają przede wszystkim mięśnie czworogłowe.

Następne ćwiczenie to podciąganie na drążku z szerokim uchwytem. Podczas jego wykonywania pracują mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze i większe, mięśnie podgrzebieniowe oraz dwugłowe ramion.

Szóstym ćwiczeniem są wspięcia na palcach w staniu, które angażują głowy mięśni brzuchatych łydek, mięśnie płaszczkowate i strzałkowe długie. W ten sposób można zatem wyrzeźbić łydy.

m 2014-9-21 11 55 19 3453886699_e5af75e1f7_z 3453871773_2dcf373172_z